Rosenrot (radiowestin) wrote in moral_monitor,
Rosenrot
radiowestin
moral_monitor

Акція на підтримку Олександра Володарського

29 квітня 14:00 під будівлею Державного департаменту України з питань виконання покарань (вул. Мельникова, 81) відбудеться акція на підтримку громадського активіста Олександра Володарського. З нагоди 13 річниці з дня утворення Департаменту солідарні із Олександром активісти виступлять на його підтримку, “привітають” департамент зі святом та принесуть “подарунки”.

На сьогоднішній день із Департаменту надходять вказівки не випускати Олександра за межі виправного центру, де він перебуває, перетворюючи таким чином сам виправний центр на тюрму із суворішим, ніж це передбачено законом, режимом. Проти нього чиняться провокації, заборона виходу на роботу за межі центру мотивується завідомо неправдивою інформацією, що нібито Володарський скликає за межами виправного центру прес-конференції. Сам засуджений активіст жодних прес-конференцій не скликав, але вітає індивідуальні візити журналістів до нього.

Активісти, що прийдуть у п’ятницю пікетувати департамент, також звертають увагу на те, що із 2012 року на території виправних центрів буде дозволений мобільний зв’язок, і вимагають від департаменту докласти зусиль до прискорення його легалізації у цих закладах. Зараз зв’язок із засудженими, які не становлять великої небезпеки для суспільства, можливий тільки через таксофони, які часто не працюють і потенційно прослуховуються. Активісти вважають цю ситуацію неприпустимою і вимагають швидшої легалізації мобільного зв’язку у виправних центрах.

Довідка: Олександр Володарський був засуджений до року обмеження волі за проведення театралізованої акції протесту проти Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Стаття 296 ч.2 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб) передбачає наявність у вчинку неповаги до суспільства («прагнення показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, самоутвердитися за рахунок приниження інших осіб, протиставити себе іншим громадянам, суспільству, державі. Вказана неповага має бути явною. Це означає, що неповага до суспільства є очевидною, безсумнівною як для хулігана, так і для очевидців його дій»). Олександр та його адвокат вважають, що у випадку акції протесту мотив неповаги до суспільства, приниження інших осіб та протиставляння себе іншим громадянам є очевидно відсутнім, а отже, за цією статею необхідне повне виправдання. Зараз справа перебуває на касаційному розгляді у Верховному Суді України.

Додаткова інформація у справі Олександра Володарського:
http://free.shiitman.net

Додаткова інформація про ситуацію в Ірпінському виправному центрі №132: http://samozahist.org.ua/?p=39499

Контактні особи:
Ганна Гриценко 067 408 17 61
Володимир Задирака 063 315 96 50

Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments